Kontakt


Diagnosticum, s.r.o.

Ul. 1. mája 2045, 
066 01 Humenné

Tel: 057/ 7706 595
Fax: 057/7750522

email: info(at)diagnosticum.sk

 

 

 

 

Kde nás nájdete

Pracovisko Magnetickej rezonancie spoločnosti Diagnosticum s.r.o. Humenné je umiestnené v suteréne budovy SVaLZ Nemocnice A. Leňa Humenné,  s vchodom pre mobilných pacientov vedľa vchodu do Vydajne zdrav. materiálu a s bezbarierovým vchodom pre imobilných pacientov výťahom cez vchod  na bývalé rehabilitačné odd.

Na tomto pracovisku je inštalovaný moderný MR prístroj triedy OPEN o sile magnetu 0,35 T. Ide o otvorený prístroj, ktorý nevyvoláva klaustrofobický efekt.

Tento prístroj umožňuje MR vyšetrenia doslova „Od hlavy až po päty“.  Spĺňa rutinné požiadavky na MR diagnostiku prakticky zo všetkých klinických odborov. Je vybavený kompletným sortimentom cievok a veľkým množstvom najmodernejších a jedinečných sekvencií, takže okrem klasickej škály MR vyšetrení s očakávaným prínosom pre neurologickú, ortopedickú a onkologickú diagnostiku, ponúka aj také vyšetrenia ako je MR cholangiopankreatikografia (zobrazenie žlčových a pankreastických vývodov bez použitia kontrastu), MR urografia(zobrazenie močových ciest tak bez použitia kontrastnej látky, ako aj s bezpečnou kontrastnou látkou Magnevist). Obsahuje protokoly s vysokým rozlíšením pre zobrazenie tumorov orgánov panvy (močový mechúr, prostata, cervix uteru); umožňuje vyšetrenia s vysokou senzitivitou na detekciu MTS.

Obsahuje tiež najpokročilejšie sekvencie pre diagnostiku neurologických ochorení vrátane najmodernejšieho spôsobu MR vyšetrenia pomocou tzv. mnohosmerového difúzneho váženia s kalkuláciou ADC máp a získania trasovo vážených obrazov.

Prístroj umožňuje taktiež všetky druhy MR angiografických vyšetrení a to tak bez podania kontrastnej látky, ako aj s kontrastnou látkou.

V septembri t.r. bol prístroj doplnený o dedikovanú mamografickú cievku, takže umožňuje aj vyšetrenie prsníkov.